HURDACI

Yılllar olmuş yazmayalı...

2.5 sene önce yazdığım son yazıya bakıyorum da otobüsün son durağa yaklaştığından bahsetmişim. Tabi ki bu son durak yeni bir başlangıcın umudun son durağı olarak düşünülmüştü.

Öyle mi oldu? Ya da son durağa gelindi mi gerçekten? Şoför ustalığıyla sağ salim son durağa gelip yepyeni bir otobüsle yola devam edebildi mi?

2.5 senede bir ülkenin başına gelebilecek bütün olumsuzlukları yaşadık ne yazık ki. Otobüsün içindeyken gözlerimiz körleşmiş, yol devam ederken dışarıda olan bitene kulaklarımızı kapatmıştık.

Şoför'e olan güvenimiz o kadar fazlaydı ki onu hiç sorgulamadan gittiği yola başımızı koymuştuk. Ama yol uzun, yolda birçok tümsek,çukur mevcuttu.  

Vel hasılı yazmadığım 2.5 sene içinde büyük umutlarla başlanan Çözüm süreci ülkeyi parçalanmaya doğru sürükleyen bir sürece dönüştü. Sonunda yüzlerce şehit ve Milyarlarca lira zarar bırakarak ülkeye onarılması uzun yıllar alacak bir zarar verdi...

Akabinde üstü üste yaşanan 1 genel 1 erken seçim  önce dibi görmemize, sonra postu kurtarmamıza sebep oldu. Parçalanmış bir siyasetten bir anda toparlayıcı bir siyasete geçilme sürecine sebep oldu.

Ve 15 Temmuz 2016

Uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Hepimiz artık ezberledik yaşadıklarımızı.

Otobüsteki ufak bir grubun gördüğü tehlikeyi otobüstekiler olarak görmek istemedik. Şoför ve saz arkadaşları olarak binmiştik bir alamete gidiyorduk kıyamete...

Gidilen yer gerçekten kıyametmiş!

O günden bu güne otobüs paramparça oldu. Yenisini hayal ederken eskisini arar olduk.

Açık hava tımarhanesine dönen ülkede artık yaşanılan hiç bir şey kimseyi şaşırtmıyor maalesef..

Siyasetin çirkin ve çirkefliği zirvede!

Sorgusuz ,sualsiz, eleştirisiz biat dolu bir toplum arzusu alev alev yanıyor...

Etrafını da alev alev yakıyor

Çok seslilik üzerine başlanan siyasetin 16 sene sonra vardığı yer Tek yer koşulsuz itaat!

Otobüs yolculuğundan başlamışken yine otobüs yolculuğu ile bitirelim yazımızı

Bu Otobüsle gidilecek tek yer var artık

O da hurdacı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !